germanyenglishpolskawybierz język
Żaluzje międzyszybowe
Żaluzje międzyszybowe

Żaluzje międzyszybowe

Żaluzje międzyszybowe, podnoszone i obracane wewnątrz hermetycznie zespolonych szyb, są niewątpliwie naszym hitem. Walory użytkowe tego nowoczesnego produktu są bezsporne. Chronią przed słońcem latem, nie "zabierają" światła zimą i jesienią, nie wymagają żadnej konserwacji ani mycia. Koniec z drobiazgowym czyszczeniem lamelek żaluzji z kurzu! Oszczędzicie Państwo czas  i energię, a żaluzje będą zawsze czyste i błyszczące!

Dzięki swoim zaletom żaluzje Izoglas są szczególnie przydatne w pomieszczeniach  o podwyższonych wymogach higienicznych np. ośrodkach służby zdrowia i szpitalach. Jest to produkt, z którego będziecie na pewno zadowoleni.

 

Zalety funkcjonalne żaluzji w szybach zespolonych:

 • W przeciwieństwie do osłon zewnętrznych nie są narażone na szkodliwe czynniki pogodowe, takie jak wiatr, deszcz i śnieg, 

 • W przeciwieństwie do osłon wewnętrznych są zawsze czyste i nie osiada na nich kurz,

 • Nie wymagają mycia ani konserwacji,

 • Umożliwiają precyzyjną regulację dopływu światła. Położenie lameli można ustawić w optymalnej pozycji i równomiernie oświetlić pomieszczenie, tak aby światło rozpraszało się, np. po odbiciu się od sufitu. Tym samym stworzy się przyjemną atmosferę do pracy lub wypoczynku,

 • Ekrany komputerów są widoczne,

 • Tłumią hałasy z zewnątrz,

 • Żaluzje zamknięte w hermetycznym pakiecie szybowym poprawiają parametry cieplne szyb zespolonych, co pozwala na oszczędności energii w zimie,

 • Chronią pomieszczenia przed nadmiernym przegrzaniem, co pomaga obniżyć koszt klimatyzacji w lecie,

 • Pozwalają na ochronę prywatności,

 • Nowoczesny i innowacyjny produkt. Żaluzje sterowane elektrycznie można podłączyć do systemów inteligentnego budynku,

 • Doskonale nadają się do przeszkleń zewnętrznych, a także wewnętrznych ścianek działowych!

 

Wysoka jakość i doświadczenie

Dotychczas dostępne na krajowym rynku żaluzje nie miały funkcji podnoszenia i nie spełniały wymogów jakościowych, a zbyt krótki okres gwarancji (najczęściej 1 rok) pozostawiał nabywcę własnemu losowi. Stworzenie tak doskonałego produktu kosztowało nas wiele wysiłku i pracy nad dochowaniem surowych norm jakościowych. Przed wdrożeniem do produkcji żaluzje Izoglas przeszły pozytywnie test niezawodności polegający na podniesieniu i opuszczeniu lamelek 100 tysięcy razy w temperaturze +85 oC! Z uwagi na działanie promieni ultrafioletowych i temperatury szczególne wymogi muszą spełniać materiały użyte do produkcji. Stosujemy elementy dostarczane przez renomowanych europejskich producentów ze Szwecji, Niemiec i Szwajcarii. Nasz wysiłek się opłacił, gdyż dziś możemy na naszą żaluzję udzielić 5- letniej gwarancji.  Wyprodukowane i zamontowane w 2001 roku żaluzje do dzisiaj funkcjonują bez zarzutu i nie wymagają żadnych zabiegów konserwacyjnych, co potwierdza doskonała opinia wydana przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Radomiu oraz referencje wielu instytucji, w których zamontowano nasze żaluzje.

 

 

Uniwersalne stosowanie

Żaluzja IZOGLAS wymaga pakietu szybowego o szerokości min. 36 mm, a także szyby niskoemisyjnej. Doskonale mieści się we wszelkiego rodzaju oknach z PVC, aluminium i drewna,  można je także stosować w ściankach działowych i ogrodach zimowych.

Dostarczamy żaluzje w hermetycznie zespolonych szybach, dzięki czemu możemy dać 5-letnią gwarancję również na szczelność zespolenia, oprócz 5-letniej gwarancji na działanie żaluzji. Istnieje również możliwość sprzedaży żaluzji bez szkła i wysłanie ich Klientom na całym świecie bezpiecznie zapakowane w tuby.

 

 

Dane techniczne

Tu podaj tekst alternatywny

Szyby
Żaluzje montuje się wewnątrz pakietu szybowego niskoemisyjnego, wypełnionego argonem. Specjalnie skonstruowany system napędu lamelek wewnętrznych zapewnia szczelność pakietu szybowego i trwałość wypełnienia gazem.

Budowa pakietu szybowego
Żaluzje Izoglas można montować w różnych kombinacjach szkła w pakietach dwu- i trzyszybowych, m.in. ze szkłem bezpiecznym, szkłem o zwiększonej odporności na włamanie, dźwiękochłonnym, przeciwsłonecznym lub ornamentowym.
Ograniczeniem dla kombinacji szkła jest jedynie grubość pakietu szybowego, która wynosi min. 36 mm i max. 52 mm.
Standardowy pakiet szybowy ma budowę:
Zewnętrzna szyba 4 mm/ ramka dystansowa 27 mm z żaluzją + Argon/od wewnątrz szyba miękkopowłokowa (Le) 4 mm

Wymiary szyb z żaluzjami
Żaluzje ze sterowaniem ręcznym
Szerokość minimalna B min = 350 mm, szerokość maksymalna B max = 2000 mm
Wysokość minimalna H min = 500 mm, wysokość maksymalna H max = 2300 mm
Żaluzje ze sterowaniem elektrycznym
Szerokość minimalna B min = 500 mm, szerokość maksymalna B max = 2000 mm
Wysokość minimalna H min = 500 mm, wysokość maksymalna H max = 2300 mm

Ramka dystansowa
Do zespolenia szyb w pakiet z żaluzjami międzyszybowymi stosuje się aluminiową ramkę dystansową o szerokości 27 mm.Slats 

Lamelki
W żaluzjach montowane są lamelki aluminiowe produkowane przez szwedzką firmę z 30-letnim doświadczeniem. Lamelki, mające szer. 15 mm i grubość 0,21 mm dostępne są
w standardowych kolorach: białym, srebrnym i złotym. Na specjalne zamówienie i za dopłatą można wybierać spośród wielu innych kolorów.

 

Tu podaj tekst alternatywny
 

Sterowanie
Podnoszenie, opuszczanie oraz obracanie lamelek jest możliwe ze sterowaniem ręcznym lub elektrycznym. 

Sterowanie manualne – za pomocą tkanego w całości (bez łączeń) koralikowego sznurka. Należy uwzględnić miejsce na kółko napędu żaluzji wystające 9 mm poza obrys szyby zespolonej!
Sterowanie elektryczne – za pomocą silników 24 V umieszczonych w górnej kasecie żaluzji. Sterowanie odbywa się przełącznikiem klawiszowym lub za pomocą pilota. Istnieje możliwość sterowania nie tylko pojedynczymi żaluzjami, ale też grupami żaluzji i centralnego sterowania całymi fasadami przy wykorzystaniu przekaźników solarnych, czasowych lub programu komputerowego.

Parametry cieplne
Współczynnik przenikania ciepła dla standardowego pakietu 4/27/4Le + Argon z żaluzją międzyszybową wynosi U=1,2  [W/(m2*K)]
W przypadku pakietu trzyszybowego o budowie 4-27-4-10-4Le z żaluzjami międzyszybowymi współczynnik wynosi U=0,7 [W/(m2*K)], a przy zasłoniętych żaluzjach ulega dalszej poprawie.

Gwarancja
Zastosowanie najlepszych materiałów sprowadzanych z Europy Zachodniej, najwyższa jakość i doświadczenie zdobyte od 1999 roku w produkcji żaluzji umożliwiają udzielenie na żaluzje IZOGLAS aż 5-letniej gwarancji. Gwarancja obejmuje zarówno szczelność pakietu szybowego jak i funkcjonalność żaluzji. 
Żaluzje IZOGLAS mają bardzo wysoką niezawodność i praktycznie nie zdarzają się awarie również po upływie okresu gwarancji. Jednakże, w razie potrzeby np. w przypadku stłuczenia szyby, nie ma problemu z wymianą pakietu lub samej żaluzji. 

Certyfikaty
Produkowane przez nas szyby zespolone z żaluzjami międzyszybowymi IZOGLAS posiadają Certyfikat na znak bezpieczeństwa wydany przez Instytut Szkła i Ceramiki w Warszawie.

Żaluzje z napędem ręcznym

Żaluzje z napędem ręcznym

Żaluzje z napędem elektrycznym

Żaluzje z napędem elektrycznym

Wybrane realizacje

Wybrane realizacje